בִּדְיוֹן 2017

בִּדְיוֹן הוא כנס ספרות ספקולטיבית, שמנוהל זה 14 שנה בידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. הכנס מוקדש לזכרה של ד"ר קרן אמבר, יו"ר האגודה לשעבר, מנהלת כנסים ופעילה מרכזית בקהילה.

השנה ייערך הכנס ב-22 ליוני 2017, ובפעם הראשונה הוא ייערך בחיפה, בבית אבא חושי. נושא הכנס יהיה "מעשיות ומיתולוגיות מודרניות".

המעשיות עתיקות כמו המין האנושי, אלה סיפורים ואגדות שהתחלנו לספר סביב מדורות במערות, ואנו מספרים אותם עד היום. במושב שיעסוק בהן ננסה לבחון כיצד נוצרו והשתנו בגלגוליהן מאדם לאדם ומדור לדור, וכיצד הן מעצבות את הכתיבה של הז'אנר כיום ומשפיעות על העולם שבו אנו חיים.
מיתולוגיות מודרניות הן יצירות עכשוויות הנשענות על מסורות ארוכות שנים של סיפורים נפרדים המתלכדים לתאר עולם מיתי מורכב וגדול. חלקן נוצרות באופן עצמאי, כפי שעשה טולקין, ואחרות מוסיפות רבדים חדשים למיתולוגיות קדומות.

בִּדְיוֹן מיועד לקוראים שעבורם עיקרה של אהבת המדע הבדיוני והפנטזיה הוא הספר, הדפים והעולם המקופל בהם. הוא מכוון אל מי שנוהג להפליג אל עולמות ספקולטיביים הנוצרים דרך המילה הכתובה, אל מי שרוצה לשמוע על יצירת העולמות הללו, על תהליכי הכתיבה ועיצוב המציאות, אל מי שחפץ לפגוש בסופרים ולשמוע ממקור ראשון על האלכימיה שיוצרת זהב ממקלדת, וכן אל קהילת הכותבים – הזדמנות לחלוק, להקשיב וללמוד.

הצטרפו אלינו לפתוח מחדש ספרים עתיקים וחדשים, ולספר סיפורים ישנים ועכשוויים.