|
הרצאות |
מושב ראשון: אדם העל - התפתחות והשתנות |
מנחה: ד"ר קרן לנדסמן
|
הכוחות העל-טבעיים של לארי ניבן |
מרצה: ד"ר עמנואל לוטם
|
חלוץ לפני המחנה? |
מרצה: אהוד מימון
"פני מועדות לכוכבים", מאת אלפרד בסטר, מציג שאלה נצחית: האם בני אדם ומי שהם יותר מכך יכולים לחיות זה בצד זה? גולי פויל התפתח מעבר לגניטה המקובלת, וכעת הטיגריס משחר לטרף בין בני האדם "הרגילים". השאלה אם הוא עדיין אנושי, בעיניו ובעיני הסובבים אותו, מקבלת משנה חשיבות כאשר מחילים אותה גם על גיבורי הספר האחרים.
|
על-אדם - מעבר לבדיון |
מרצה:יקי מנשנפרוייד המדע, כמו המדע הבדיוני, דן באפשרות התפתחותם של כוחות-על בקרב בני אדם. מהגניטה של בסטר, עבור בטלפתיה של היינליין וכלה בכוחות המחשבה העילאיים של רובינסון, הנחת היסוד היא שהפוטנציאל לכוחות עליונים טמון בנו, וכל שחסר הוא הדרך להגשים אותם. אך הנחה זו אינה מובנת מאליה. בהרצאה ייסקרו העיסוק הפילוסופי, המדעי והספרותי בהתפתחות התודעה האנושית לתודעה עליונה, ותיבחן השאלה אם בני אדם אכן עשויים לפתח כוחות שכאלה. יקי מנשנפרוייד: סופר ומתרגם. מסיים בימים אלו דוקטורט בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. ספרו השלישי, "עידן הבורות", העוסק בביקורת העידן החדש, ראה אור השנה. |
מושב שני: אדם העל - יצירה, יוצרים ויצורים |
מנחה: ד"ר עמנואל לוטם |
האדם המשודרג: גרסה 2.0 |
מרצה: ד"ר אהרון האופטמן
הטכנולוגיות המפציעות כיום מאפשרות כבר עתה, ואם לא אז בעתיד הלא רחוק, לשדרג את הגוף האנושי באופנים שהיו שמורים בעבר לחלומותיהם ולסיוטיהם של סופרי מדע בדיוני. האם תוכל הטכנולוגיה ליצור בעתיד את מה שנמנע מהאבולוציה ה"טבעית"? ואם האלקטרוניקה העתידית תהיה ביולוגית, האם גם הביולוגיה תהפוך להיות אלקטרונית? האדם המשודרג כקיבורג.
|
הם! |
מרצה גלי גולן |
פחות הוא יותר |
מרצה:
איילת ברטוב איילת ברטוב: מרצה ותיקה בכנסי האגודה וחברה לשעבר בוועד העמותה למשחקי תפקידים. סטודנטית לספרות ומגדר באוניברסיטת תל-אביב. |