הגעה

ברכב פרטי:

יש להכניס בוייז: "בית אבא חושי חיפה". הכתובת המלאה היא "אבא הלל סילבר 71, חיפה". במקום חניה בשפע ובחינם. כמו-כן, בית אבא חושי ממוקם במרחק של 5 דקות נסיעה מהיציאה ממנהרות הכרמל לגרנד קניון.

בתחבורה ציבורית מתחנת רכבת חוף הכרמל/מרכזית חוף הכרמל:

  1. עם החלפת אוטובוסים, מינימום הליכה, כ-45 דקות: עולים על קו 123 במרכזית חוף הכרמל (יוצא כל עשר דקות). יורדים במרכז זיו (כ-25 דקות) ותופסים קו 20 (כ-5 דקות נסיעה), 28 (כ-10 דקות נסיעה) או 36 (כ-15 דקות נסיעה) ויורדים בתחנת בית אבא חושי ברחוב אבא הלל סילבר.
  2. בלי החלפת אוטובוסים, קצת הליכה בירידה, כ-35-40 דקות: עולים על קו 123 במרכזית חוף הכרמל. יורדים בתחנת הגליל/הבנים (כ-30 דקות). יורדים ברגל את רחוב הבנים אל רחוב חניתה, חוצים את הכביש, נכנסים במעבר שבין הקיוסק לירקנית וממשיכים לרדת עד המדרגות. יורדים במדרגות עד רחוב אבא הלל סילבר, בית אבא חושי מולכם.
  3. בלי החלפת אוטובוסים, הליכה אתגרית בעלייה למיטיבי מדרגות, כ-30-35 דקות: עולים על קו 101 במרכזית חוף הכרמל (יוצא כל שבע דקות). יורדים בתחנת הגרנד קניון (כ-15 דקות). הולכים בשמחה גולן "אחורנית" (יחסית לכיוון הנסיעה של האוטובוס) אל הספורטק. חוצים את הספורטק ועולים ממנו לרחוב רטנר. בין בית 6 ל-8 יש מדרגות שעולות לרחוב אבא הלל סילבר. עולים כ-100 מדרגות, פונים שמאלה והולכים שתי דקות עד הכניסה לבית אבא חושי.
  4. עם החלפת אוטובוסים, מינימום הליכה, 30-45 דקות תלוי במזל: עולים על קו 101 במרכזית חוף הכרמל, יורדים בתחנת הגרנד קניון. חוצים את הכביש לתחנה ממול (ליד תחנת הדלק). נוסעים בקו 28 (יוצא אחת לעשרים דקות) ויורדים בתחנת בית אבא חושי.

בתחבורת ציבורית מתחנת רכבת לב המפרץ/מרכזית המפרץ:

עולים על קו 123 או 101, ממשיכים כמו בהוראות הקודמות. הזמנים די דומים.

הערה:

באוטובוסים יש כריזה של שמות התחנות, אבל התחנות ברחוב אבא הלל סילבר קרובות זו לזו והג'י-פי-אס של האוטובוסים מתבלבל ורצוי לא לסמוך על הכריזה. ודאו עם הנהג את התחנה. בקווים 20, 36 ו-28 מהגרנד התחנה היא ליד תחנת השיטור האזרחי והתחנה הווטרינרית, והכניסה לבית אבא חושי היא מולה מעברו השני של הכביש. בקו 28 מזיו הכניסה לבית אבא חושי צמודה לתחנה.